1. GPRS (MERKEZİ) SAYAÇ OKUMA SİSTEMİ

     SİSTEMİN TANITIMI

Sayaç tüketim bilgilerini otomatik olarak bilgisayar sistemi tarafından toplanır. Sayaçlardan okunan bilgiler GPRS aracılığıyla iletilir ve idareler tarafından kayıt altına alındıktan sonra sisteme aktarılarak okunan tüketim miktarlarına göre faturalandırma yapılır.

      AVANTAJLARI

İnternet bağlantısının olduğu her yerden sisteme girilip takip edilebileceği gibi; daha hızlı ve daha düşük maliyetli sayaç okuma imkanı sağlar. Sisteme sayaç sayısı sınırlaması olmadığı gibi farklı yerleşim alanlarındaki sayaçlar tek bir merkezden okunabilir.

Aboneye kaliteli ve hızlı müşteri hizmetleri sunmasıyla birlikte internet üzerinden verilecek şifre ile abonelik bilgileri, su tüketimi, geçmiş borçlar gibi belirli bilgileri görebilmesine imkan sağlar

Karmaşık kablo bağlantılarına gerek duymadan Radyo Frekansı ve GPRS kullanılarak veri iletimi yapılır. Su işletmesi 868 MHz Frekanslı lisans gerektirmeyen ISM bandı kullanabileceği için, diğer AMR teknolojilerine göre daha düşük maliyetlidir.

2. MOBİL UZAKTAN OKUMA SİSTEMİ

     SİSTEMİN TANITIMI

Motorlu araç içerisine yerleştirilmiş bilgisayar desteli sistem ve ya yaya ekiplerin kullandıkları el terminali ile okuma işlemi yapılmasıdır. Sayaçlardan okunan bilgiler mobil sistemler tarafından kayıt altına alınır ve idareler tarafından merkez sisteme aktarılarak okunan tüketim miktarlarına göre abonelere gerekli faturalandırma yapılır. Sistem Mobil sistem ve idari yazılım olmak üzere 3 ana parçadan oluşur.

      AVANTAJLARI

Kurulumu ve devreye alması kolaydır. Kablo bağlantılarına gerek duymadan Radyo Frekansı kullanılarak veri iletimi yapılır.Su işletmesi herhangi bir üçüncü firmanın taşıyıcı frekans hizmetine gerek duymadığı için, diğer AMR teknolojilerine göre daha düşük maliyetlidir.

     © 2011 DEMİRHAN TİCARET